A colonial style house – a classic in an exotic edition

The style of travel lovers, full of class and elegance. Unobvious and unique, with an ethnic claw. The combination of bright colors of the walls and accessories with the solidity and austerity of the furniture creates a unique style that is unmistakable. How to arrange a house in a colonial atmosphere? We suggest.

Spis treści:

Geneza

Geneza stylu kolonialnego jest bardzo ciekawa. Podczas eskapad na różne części świata (głównie Afryka i Azja), trzeba było umeblować domy kolonizatorów. Początkowo część z nich przywoziła ze sobą swoje meble, które z czasem, po ekspozycji na tropikalne temperatury i wilgotność, zaczynały się rozwarstwiać i puchnąć. Zaczęto wymieniać je na lokalne wyroby stolarskie, wykonane z drewna tropikalnego takiego jak mahoń, palisander czy nieco delikatniejszego w kolorze drewna tekowego. Te okazały się solidniejsze, a przede wszystkim ciekawsze. Tak powstał styl, który do dziś ma wierne grono wyznawców. Dom urządzony według tego trendu odbierany jest jako elegancki, etniczny i niezwykle szlachetny.

Charakterystyka

Charakterystyczne dla stylu kolonialnego jest połączenie bieli, kolorów kości słoniowej i ciemnoczekoladowych drewnianych mebli. Uwidocznione są także elementy konstrukcji budynku. Obecność jasnych ścian, zwiewnych zasłon, pięknych drewnianych zdobień pieczołowicie żłobionych przez lokalsów z najbardziej egzotycznych kierunków świata sprawia, że w kolonialnym wnętrzu można odpocząć. Dodatkowo w takim wnętrzu można nacieszyć oko meblami naznaczonymi kulturą i sztuką odległych krajów. Solidne meble charakteryzują się wygodą i nietuzinkowym designem nie do powtórzenia w innych zakątkach świata. Piękne zagłówki, rzeźbione blaty, naturalne, etniczne dodatki takie jak plemienne maski, pledy czy inne plecionki, świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie wnętrza.

Dodatki

Kolonialne dodatki wcale nie są subtelne. To w dużej mierze pamiątki z podróży, które poza walorami dekoracyjnymi są miłym wspomnieniem z wojaży. Dlatego chcąc urządzić dom w takim stylu, nie możemy bać się pamiątek. Im bardziej tradycyjne i charakterystyczne dla danego regionu, tym lepiej. W kolonialnym wnętrzu sprawdzą się doskonale rożnego rodzaju misy, drewniane wazony, czy inne elementy wyposażenia domu takie jak naczynia czy dywany. Oryginalny żyrandol może zmienić całe wnętrze nadając mu etno sznytu. Ponad to, takie wnętrze nie może istnieć bez bujnej zieleni okazałych roślin. Najlepiej takich, które kojarzą nam się z egzotycznymi kierunkami świata.

Stolarka okienna

Domy kolonizatorów były budowane często w skrajnych, tropikalnych warunkach, które u nas nie występują. Ale chcąc mieć podobne wnętrze warto rozważyć montaż dużych okien w kolorze ciemnego drewna, które będą emitować otwory okienne rodem z kolonizowanej Afryki.

Mogą pojawić się w nich szprosy, choć lepiej będą prezentować się okna o jak największej tafli szkła. Duże, nisko osadzone okna, wpuszczą do pomieszczenia dużo światła.

Przeszklenia zarówno ze szprosami jak i bez, o niestandardowych wymiarach, oraz bogata oferta oklein jest dostępna w MS więcej niż OKNA.

1. Find your nearest salon

Ms's Network of Authorized Showrooms is ready to serve customers.

2. Contact MS Factory (phone/e-mail)

Our specialists will answer your questions, prepare an offer and allow you to book windows for a specific date.

3. List ms windows online

A simple application that will allow you to get an idea of the prices of MS windows