How to save on heating?

In energy-saving construction, not only good windows and building insulation are important. To effectively take care of the energy balance of your home, you should consider solving the problem of overheating rooms during hot weather and using a properly selected sunshade.

Okna z niskim współczynnikiem przenikania ciepła

Jednym z kluczowych elementów, który może wpłynąć na oszczędność energii w twoim domu, są okna. Zainwestowanie w okna z niskim współczynnikiem przenikania, pomoże zatrzymać straty ciepła związane z przenikaniem zimna do wnętrza domu.

Pamiętaj: wybierając okna, zwróć uwagę na ich właściwości izolacyjne, które pomogą utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach, w sezonie jesienno-zimowym.

Wysoki współczynnik przepuszczalności energii słonecznej szyby

Wykorzystanie energii słonecznej do dogrzewania pomieszczeń może znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Dlatego warto zrobić rozeznanie na rynku okien podczas budowy domu i wziąć pod uwagę te z wysokim współczynnikiem przepuszczalności energii słonecznej szyby. Takie okna pozwalają na lepsze wykorzystanie energii słonecznej, przekształcając ją w ciepło, które naturalnie ogrzewa wnętrze domu.

Regulacja okien

Przed nadejściem zimy należy wyregulować okna. Aby to zrobić, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu, ponieważ sprawdzi on stan uszczelek oraz poprawnie wykona regulację docisku okucia okna. To zapobiegnie stratom ciepła poprawiając tym samym komfort termiczny w domu. Istotne jest także to, by nie powstawały mostki termiczne, które często są powodem skraplającej się pary wodnej na oknie. To prowadzi do wysokiej wilgotności w domu, a od tego już tylko krok do pojawienia się pleśni.

W sezonie jesienno-zimowym oszczędzanie energii staje się priorytetem. Działając zgodnie z powyższymi wskazówkami, nie tylko obniżysz swoje rachunki, ale także przyczynisz się do ochrony środowiska. Nie zapominaj również o regularnych przeglądach i konserwacji systemów grzewczych i wentylacyjnych, aby działały sprawnie i efektywnie. Dzięki tym prostym krokom możesz cieszyć się ciepłym i komfortowym wnętrzem swojego domu.

Więcej informacji znajdziesz w salonach sprzedaży MS więcej niż OKNA.

1. Find your nearest salon

Ms's Network of Authorized Showrooms is ready to serve customers.

2. Contact MS Factory (phone/e-mail)

Our specialists will answer your questions, prepare an offer and allow you to book windows for a specific date.

3. List ms windows online

A simple application that will allow you to get an idea of the prices of MS windows