How to wash windows in winter?

The pre-Christmas time is not only a shopping madness but also a time of intense household cleaning. This is the time of year when our houses are decorated with beautiful decorations – spruce candles appear on the tables and lights twinkle in the windows. But… so that nothing dims the glow of this pleasant light, it is worth keeping the windows clean.

Latem z takimi czynnościami nie ma większego problemu, jednak zimą rządzi się swoimi prawami a niska temperatura nie sprzyja ani nam ani szybom. Jak zatem myć okna zimą?

Odpowiedni moment

Zanim przystąpimy do mycia okien, warto zerknąć na prognozy pogody. Wybierzmy dzień, w którym temperatura jest stosunkowo wyższa, najlepiej powyżej 0 stopni Celsjusza. W takich warunkach woda nie zamarza natychmiast, co ułatwi proces mycia i uniknie tworzenia się lodu na szybach.

Temperatura wody

Woda musi być zimna lub ewentualnie letnia. Absolutnie nie może być gorąca.

Nagła zmiana temperatury może spowodować pęknięcie szyby. A co ciekawe, gorąca woda wbrew pozorom zamarza szybciej niż zimna (to tzw. efekt Mpemby).

Wybór odpowiednich narzędzi

Decydując się na mycie okien zimą, zamiast tradycyjnego wiadra wody, sięgnijmy po specjalistyczne myjki do okien. Dzięki nim możemy ograniczyć ilość zużywanej wody, a zarazem skutecznie oczyścić powierzchnię szyb. Dodatkowo, użyjmy profesjonalnych ścierek lub gumowych zestawów do ściągania wody, które pomogą w usunięciu jej nadmiaru i zapobiegną powstawaniu smug.

Rozsądek przede wszystkim

Mycie okien choć nie należy do skomplikowanych czynności, zimą musi być przemyślane. Pracę dobrze jest podzielić na etapy – zaczynając od górnych krawędzi okien i poruszając się stopniowo w dół. Szybkie działanie pomoże uniknąć zamarzania wody i pozwoli na dokładne wyczyszczenie powierzchni. Podczas takich porządków należy pamiętać o własnym bezpieczeństwie. Rękawiczki to konieczność. Pozwoli nam to uniknąć odmrożenia skóry dłoni.

Mycie okien zimą to wyzwanie, ale z odpowiednimi narzędziami i strategią można to zrobić skutecznie i bezpiecznie. W czystych oknach z pewnością lepiej wyglądają świąteczne dekoracje.

1. Find your nearest salon

Ms's Network of Authorized Showrooms is ready to serve customers.

2. Contact MS Factory (phone/e-mail)

Our specialists will answer your questions, prepare an offer and allow you to book windows for a specific date.

3. List ms windows online

A simple application that will allow you to get an idea of the prices of MS windows