Panoramic windows – open yourself to the world

Nowadays, where aesthetics, functionality and ecology play a key role in the design of modern buildings, panoramic windows are becoming a real magnet for architects and investors. It is not only a decorative element, but above all a solution that revolutionizes the way we connect the interior space with the building’s surroundings.

Co to są okna panoramiczne?

Okna panoramiczne, to przeszklenia o dużej powierzchni, często od sufitu do podłogi lub wzdłuż większych fragmentów ściany. Często są to wręcz całe przeszklone ściany – tzw. witryny. Zaprojektowane tak, aby maksymalnie wykorzystywać naturalne światło i zapewnić niezwykły widok na otoczenie z wnętrza budynku. Takie okna stosuje się zarówno w prywatnych domach, apartamentach, jak i w komercyjnych budynkach biurowych czy hotelach.

Dlaczego okna panoramiczne są tak popularne?

  • Estetyka – bez wątpienia okna panoramiczne nadają każdemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter, sprawiając, że stają się centrum uwagi. To rozwiązanie sprawia, że cały dom nabiera niepowtarzalnego i ekskluzywnego charakteru.
  • Optymalne wykorzystanie światła – dzięki dużym przeszkleniom, do wnętrza wnika znacznie więcej naturalnego światła, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie mieszkańców i użytkowników budynku. Nie od dziś wiadomo, że naturalne światło jest dla nas najbardziej optymalne. Zwłaszcza kiedy potrzebujemy się skupić na pracy lub nauce, miejsce z dostępem do naturalnego światła jest najbardziej wskazane.
  • Połączenie wnętrza z otoczeniem – okna panoramiczne doskonale integrują wnętrze z otoczeniem, tworząc wrażenie ciągłości między przestrzenią wewnątrz, a tym co znajduje się na zewnątrz. Przeszklone ściany, czy wielkogabarytowe witryną są elementem wystroju domu a to co w nich wyjątkowe to to, że każdy widok jest inny. Dzięki przeszkleniu zapraszamy otoczenie do tworzenia nastroju i atmosfery wewnątrz naszego domu.
  • Zrównoważone budownictwo – poprzez optymalne wykorzystanie światła słonecznego, okna panoramiczne mogą zmniejszyć zużycie energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia pomieszczeń. Nowoczesne technologie wykorzystane do produkcji takich okien sprawiły, że przeszklenia panoramiczne mają doskonałe parametry izolacyjne, dlatego nie należy się obawiać ubytku ciepła w zimne pory roku.

Wybór okien panoramicznych – na co zwrócić uwagę?

  • Izolacja termiczna i akustyczna – warto zainwestować w okna, które oprócz zachwycającego wyglądu, oferują wysoką izolację termiczną i akustyczną.
  • Bezpieczeństwo – nowoczesne okna panoramiczne są projektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowników, dlatego warto wybierać rozwiązania spełniające najnowsze normy.
  • Technologia otwierania – istnieje wiele różnych systemów otwierania okien panoramicznych – warto wybrać taki, który najlepiej pasuje do konkretnego projektu i preferencji.

Okna panoramiczne to nie tylko element dekoracyjny, ale również funkcjonalny, wpływający na komfort i estetykę wnętrz. Ich popularność w budownictwie stale rośnie, przynosząc nowe możliwości aranżacyjne i tworząc wyjątkowe przestrzenie, które łączą wnętrze z otoczeniem. Do takich rozwiązań z pewnością należą okna Patio HST 77 lub SkyLine.

Jeśli marzysz o nowoczesnym, przestronnym i pełnym naturalnego światła wnętrzu, skontaktuj się z doradcami MS więcej niż OKNA i zapoznaj się w ofertą nowoczesnych, wielkogabarytowych przeszkleń.

1. Find your nearest salon

Ms's Network of Authorized Showrooms is ready to serve customers.

2. Contact MS Factory (phone/e-mail)

Our specialists will answer your questions, prepare an offer and allow you to book windows for a specific date.

3. List ms windows online

A simple application that will allow you to get an idea of the prices of MS windows